• Angajăm

în regim de colaborare sau catedră întreagă, pentru anul școlar 2021-2022!

Căutăm profesori de:

Limba română

Matematică

Istorie

Geografie

Limba germană

Limba franceză

Limba engleză

Fizică

Biologie

Educație tehnologică

Cererile de înscriere se trimit, completând doar fișa de înscriere-tip, la

• Conducerea școlii

Oana Moraru

Manager
Administrarea relației cu Ministerul Educației, părinții, promovarea școlii, coordonarea strategiilor de dezvoltare, monitorizarea curriculei și a progresului școlar, formarea cadrelor didactice

Mihaela Rîșnoveanu

Administrarea bazei de date, comunicarea online, organizarea evenimentelor

Andreea Răvaș

Director
Coordonarea procesului instructiv-educativ, monitorizarea documentelor școlare, relația cu Inspectoratul

Mirela Nicolae

Director Adjunct
Perfecționarea personalului didactic, monitorizarea progresului școlar, coordonarea autoevaluării interne a calității

Consiliul de Administrație al școlii

cei trei reprezentanți ai conducerii, un cadru didactic, 2 reprezentanți ai părinților, un reprezentant al consiliului local, aleși după începerea anului școlar

Consiliul reprezentativ al părinților

câte un reprezentant al fiecărei clase, ales de fiecare efectiv, după primele ședințe cu părinții, în decembrie

Comunicarea cu părinții

Comunicăm de pe platforma
Aplicația care ne permite să transmitem informații despre programul zilnic al copiilor.
Fiecare cadru didactic va încărca la sfârșitul fiecărei săptămâni un raport scris cu cele mai importante conținuturi parcurse, evenimente școlare propuse și fotografii care ilustrează activitatea copiilor.

Managementul școlii va comunica pe adresele de mail și platforma Kinderpedia.

În lunile octombrie-noiembrie vor avea loc întâlniri individuale cu familiile fiecărui elev, programate de comun acord cu profesorii, pentru comunicarea rezultatelor evaluărilor inițiale, pentru o mai bună cunoaștere și efectuarea prognozelor despre progresul academic, emotional și social al copiilor. Aceste întâlniri se repetă în luna mai, odată cu evaluările finale.

În decembrie vor fi primele ședințe cu toată clasa. Tot atunci vor fi și primele rapoarte parțiale scrise pentru fiecare elev, odată cu evaluările de final de semestru. La absolvire se primesc rapoartele finale. Acestea sunt însoțite de fișele de autoevaluare ale elevilor, cu rubrică și pentru sondarea percepțiilor părinților asupra progresului acestora.
Dacă există inițiativă de comunicare din partea familiilor,
acestea se pot adresa profesorilor sau conducerii școlii telefonic sau prin mesaj privat în platformă.

Pentru solicitarea unor întâlniri în afara calendarului programat,
părinții pot solicita telefonic fixarea celei mai apropiate date.

© All rights reserved.